7/04/2020

JW ANDERSON SPRING/SUMMER 2021


Wiosenno-letnia kolekcja od brytyjskiego domu mody JW ANDERSON, którego to założycielem jest Jonathan Anderson 
zaprezentował paletę ubrań na sezon 
wiosna-lato 2021, którą nazwano pokazem w "pudełku", a to dlatego, że w jednym z zestawów odzieżowych można było znaleźć małe pomarańczowe karteczki na, których zapisano krótkie sentencje typu: "Nigdy nie idź na kompromis", "Patrz w górę", oraz "Przyszłość jest niepisana".

Ponieważ zestaw najnowszych ubrań nie został zaprezentowany przez modelki ani modeli, bo tym razem odzież została zawieszona na stojakach do, których przyczepiono wydrukowane papierowe maski z twarzami.

Warto dodać, że jest to dość oryginalny sposób prezentacji ubrań.

Jak powiedział Anderson w jednym z wywiadów: "To było jak powrót do czasów uniwersyteckich, kiedy nie możesz dostać modelu i musisz zrobić wszystko sam w domu na manekinie w sypialni".

W męskiej konfekcji znalazło się mnóstwo patchworkowych płaszczy z dużymi kieszeniami, peleryny z pocięty wojskowych trenczów oraz sukienki z dekoltem rodem z lat 30 XX wieku.

W dobie pandemi koronawirusa nie zobaczymy już tradycyjnych pokazów, które w branży modowej były prawdziwym wydarzeniem roku, a może taka przerwa była potrzebna, abyśmy zrozumieli, że moda i projekty, które nie są prezentowane na żywo tylko w internecie po czasie, również mogą okazać się interesujące i piękne.


Źródło zdjęć: hypebeats.com3 komentarze:

 1. Jakoś nie jestem przekonana co do tej kolekcji..
  Pozdrawiam Weronika S.
  pasjeweroniki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W końcu nie wszystko musi nam się podobać.☺

   Usuń
 2. Sposób na prezentację ubrań bardzo oryginalny, ale czekam na stare pokazy mody. Uwielbiam oglądać relacje z pokazów u Jessici i Chiary Ferragni :)

  OdpowiedzUsuń