9/05/2020

VENICE FILM FESTIVAL 2020

77 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji trwa choć w tym roku wygląda to zupełnie inaczej niż dotychczas związku z pandemią koronawirusa festiwal odbywa się w reżimie sanitarnym.

Bezpieczeństwo na pierwszym planie, dlatego organizatorzy imprezy wprowadzili imienne bilety, monitoring oraz pomiar temperatury, która jest mierzona przez wejściem.

Jest to pierwsza tak duża impreza, która się odbywa w dniach od 2 do 12 września powinna być impulsem wysłanym w kierunku świata filmu jak powiedział dyrektor festiwalu Alberto Barbera:

Pamiętając o ofiarach z ostatnich kilku miesięcy, którym należy się hołd, jestem przekonany, że pierwszy międzynarodowy festiwal odbywający się po przymusowej przerwie podyktowanej pandemią, będzie symbolicznym nowym otwarciem i pozytywną wiadomością dla świata kina, które tak bardzo ucierpiało w wyniku tego kryzysu”.

Skoro festiwal to i czerwony dywan w tym roku gwiazdy nie zawiodły i zaprezentowały się w stylizacjach od takich marek jak: Miu Miu, Alexander McQueen, Loewe, Etro, Versace, Dior, Armani, Celine, Louis Vuitton, Esteban Cortezar, Chanel, Haider Ackermann  i Alberta Ferretti.Źródło zdjęć: Gettty Images


Taylor Hill

Tilda Swinton

Cate Blanchett

Stacy Martin
Amira Casar


ElodieNatasha AndrewsAnna FogliettaClaire DenisLudvine Sagnier
Lotte VerbeekLinda Caridi


Frida Aasen

Brak komentarzy: