10/06/2020

RICK OWENS

Phlegethon, czyli nowa kolekcja, którą stworzył Rick Owens uwielbia on prowokować zwłaszcza teraz kiedy na świecie jest pandemia, grozi nam kryzys klimatyczny  a w Ameryce zbliżają się wybory nikt tak jak Owens nie umie wyrazić tego poprzez swoje projekty.

Pokaz był transmitowany na żywo z 
Palazzo Del Casinò, a na wybiegu wszyscy modele prezentujący kolekcję mieli na twarzy maski, które idealnie wpisywały się w monochromatyczną paletę ubraniową, którą zdominowały neonowe kolory.

Wśród propozycji na sezon 
wiosna-lato 2021 znajdziemy między innymi: mikro szorty wykonane ze skóry, przezroczyste peleryny oraz sukienki kabaretki, które zostały uszyte z resztek materiałów pochodzących z poprzedniego sezonu.

Możemy myśleć o ubraniach jako niepoważnych lub możemy myśleć o ubraniach jako o jednym z naszych pierwszych kroków w kierunku komunikowania się z innymi ludźmi, co jest potężną rzeczą” - powiedział Owens. 

Ubrania nie zmieniają świata, ale są częścią postawy, która wpływa na sposób myślenia ludzi. Są znaczącymi, małymi wiadomościami, które ludzie przesyłają sobie nawzajem, jak te kapelusze ”. - dodał projektant

Podsumowując dopełnieniem całości są denimowe dodatki w całości zostały wykonane z przetworzonego plastiku, a ma to związek z równoważnym rozwojem marki.


Źródło zdjęć: i-d.vice.com


 

Brak komentarzy: