11/24/2020

ANJA RUBIK FOR VOGUE POLSKA

3 grudniowe okładki Vogue Polska na, których pojawiła się Polska supermodelka i aktywistka Anja Rubik.
 
SIŁA KOBIET” 

Magazyn modowy nie mógł stać bezczynnie, kiedy w Polsce łamane są prawa kobiet jak przyznał Redaktor Naczelny Vogue Polska
Filip Niedenthal: 

Podczas tych 127 lat sporo się w „Vogue’u” zmieniło, ale wciąż kierujemy nasze treści (w głównej mierze) do czytelniczek. To, co dotyczy Polek, dotyczy i polskiego „Vogue’a” – tak jest od naszego pierwszego numeru, i tak będzie zawsze. Dlatego numer świąteczny poświęciliśmy sile kobiet, a stworzenie sesji okładkowej powierzyliśmy supermodelce i, a może już przede wszystkim, aktywistce Anji Rubik. Sfotografowała się sama, z atrybutami bliskimi dziś sercu milionów rodaczek. Jesteśmy z Wami. Rubik udzieliła także wywiadu w, którym wypowiedziała się na temat owej sesji zdjęciowej:

Chciałam, aby sesja oddała nasz bunt i naszą siłę. W głównej roli obsadziłam kobietę jak ze zdjęć Helmuta Newtona. Na fotografii jestem naga. W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Nagość stała się więc symbolem kobiecej rewolucji”
"JESTEM PATRIOTĄ".!

Przyznała także, że z wiekiem czuję się coraz mocniej związana z Polską. 

"A gdy atakowane są w moim kraju prawa kobiet, osób LGBTQ+, rodzin – niemal codziennie rządzący ogłaszają nowego wroga – nie mogę milczeć”

I jak napisała na swoim instagramowym profilu:

- Są to najważniejsze i najbardziej osobiste okładki oraz autoportrety w mojej karierze. Tworzenie obrazów jest moim językiem, sposobem, w jaki wyrażam mój protest, mój bunt, naszą siłę, ból, złość i nadzieję. Wierzę, że fotografia ma ogromną moc, może przyciągać uwagę, wzbudzać emocje, rozpoczynać rozmowy, mobilizować nas do działania i do zmian. Prawo kobiety do wyboru jest papierkiem lakmusowym, czyli sprawdzianem, dla zdrowego, postępowego społeczeństwa.
 

Źródło zdjęć: instagram/ @vogue.polska


Numer trafi do sprzedaży 26 listopada.
 

Brak komentarzy: