12/04/2020

CHANEL'S MÉTIERS D'ART BY VIRGINIE VIARD


Tym razem dyrektor kreatywna domu mody Chanel Virginie Viard zabiera nas do Château des Dames (Dolina Laary) znanego również jako Chateau des Femmes (Zamek Kobiet) po to, aby zaprezentować nam najnowszą kolekcję, której prezentacja odbyła się w całości online jest to również hołd, który został oddany pracowniom rzemieślniczym współpracującym z marką Chanel.


To zamek zaprojektowany i zamieszkały przez kobiety, w tym Dianę de Poitiers i Katarzynę Medycejską. A godłem Katarzyny Medycejskiej był monogram złożony z dwóch splecionych liter„C ”, tak jak w przypadku Chanel”, zwierza się Viard. 


Romantyczno-rockowa wizja z nutą renesansowej elegancji w, której znajdziemy długą czarną koronkową suukienkę wysadzaną ćwiekami, dwukolorowe błyszczące srebrne sandały, szpilki od Massaro oraz duży czarny kapelusz, którego autorem jest Maison Michel, żakardowy kaftan w przebiśniegi i bratki, płaszcze w kolorze ochry, długie sztyblety, tweedowe sukienki oraz spodnie z pęknięciami wiązanymi kokardami i trzewiki z klamrą.

Dopełnieniem są dodatki wśród, których znajdziemy łańcuszki oraz perły, które stają się pasami, mikrobagami zawieszonymi na szyi niczym drogocenne naszyjniki.Źródło zdjęć: vogue.com


Brak komentarzy: