12/16/2020

CHRISTIAN DIOR

Chciałbym przedstawić wam najnowszy lookbook promujący domu mody Dior.

Tą kolekcją Dior chcę pokazać, że dobre czasy nadejdą w drugiej połowie przyszłego roku.


Ale przejdźmy do meritum tym razem dyrektor kreatywna Maria Grazia Chiuri postanowiła stworzyć idealnie skrojoną marynarkę, koronkową bluzkę, rajstopy à la kabaretki, przezroczystą peleryne z kapturem, srebne kombinezony,
ale perełką okazał się trencz Dior w panterkę stylizowany na styl vintage.
„Teraz pragniemy czegoś, co da nam energię. Coś zupełnie innego ” - stwierdziła.

Jeżeli chodzi o dodatki, to pojawiły się czarne przeciwsłoneczne okulary, łańcuchowe paski, mini wisiorki i perłowe bombki.

„Moda nie może rozwiązać problemów świata, ale może pomóc stworzyć większy optymizm. Tak, nasza praca jest skomplikowana, szczególnie teraz w tym roku. Ale czasami musimy postrzegać modę jako grę, w którą trzeba grać dla czystej przyjemności ” - argumentowała Chiuri podczas przed-pokazowego Zoomu z montażystami.
Choć kolekcja powstała w czasie pandemii to sprzedaż detaliczna rozpocznie się w maju przyszłego roku, jeżeli wszystko będzie dobrze.

„W studiu mieliśmy wzloty i upadki. Tak, czasami wielki entuzjazm, ale wtedy nie. Bądźmy szczerzy, moda nie jest tym, czym była - zwłaszcza w tym roku. System był często atakowany, nawet my. Ale moda to także nowa forma człowieczeństwa. Wychodząc z potrzeby zmiany siebie za pomocą ubrania. Powinniśmy być szczerzy. Widziałem wiele krytyki naszego sektora, ale lubię pamiętać, że w Dior tworzymy piękno ” - podsumowała Chiuri.Źródło zdjęć: vogue.com

 

Brak komentarzy: