12/14/2020

DIOR MEN

Najnowsza kolekcja Dior Men Pre-Fall 2021, której autorem jest brytyjski projektant Kim Jones miała zostać zaprezentowana w Pekinie jednak pandemia koronawirusa zweryfikowała plany i prezentacja odbyła się online.
Wirtualny pokaz mody został wyreżyserowany i sfilmowany w Cité du Cinéma w Saint-Denis, natomiast 8 grudnia na oficjalnej stronie marki Dior zaprezentowano dwunastominutowe video jednocześnie mieszkańcy Pekinu mogli obejrzeć pokaz na ogromnych ściennych ekranach i podziwiać chińskich ambasadorów marki.


Kim Jones słynie ze współprac z różnymi artystami tym razem padło na amerykańskiego artystę Kenny'ego Scharfa, który w latach 80 wyłonił się ze sceny East Village, gdzie wraz ze swoimi przyjaciółmi Keithem Haringiem i Jean-Michel Basquiatem stworzyli street art.

Jesienną kolekcją Jones opowiada o
pasji Monsieur Dior, założyciela domu oraz o własnej - kulturze i tradycjach rodowych Dalekiego Wschodu, w tym przypadku Chin.


Projektant wraz z ulicznym artystą stworzyli reprodukcje znanych dzieł Scharfa wśród, których znajdziemy obraz "When Worlds Collide '' z 1984 roku został on wyhaftowany na koszuli przy użyciu techniki szycia nasion dynastia Han z III wieku.  
Wymagało to 7 000 godzin pracy w ciągu 95 dni Scharf zaprojektował także 12 chińskich znaków zodiaku na dzianiny i podkłady programu.

W propozycjach znajdziemy między innym: Kurtki, które są zapinane jak szaty, spodnie do niektórych modeli dodatkiem są kapcie z ukośnym wzorem oraz berety w stylu tamburynowym.Źródło: © DIOR

 

Brak komentarzy: