12/28/2020

GIVENCHY


Oto nowa wizja od marki Givenchy oraz ubrań na sezon Pre-Fall 2021, której autorem jest dyrektor kreatywny Matthew M. Williams.

Jesień według Givenchy to przede wszystkim badanie subtelnych oraz wyrazistych kontrastów, a zaprezentowany lookbook ma być odzwierciedleniem dzisiejszego świata zachowując przy tym swój nienaganny klasycyzm.
"Ostatecznie to, co staram się zrobić w kolekcjach Givenchy, odzwierciedla dzisiejszy świat. Doceniam pewne eksperymenty materiałowe i intensywny kontrast w odzieży, który można było osiągnąć i istnieć tylko teraz. Jednocześnie stawiamy na tradycję, technikę salonu i ponadczasowość; te odrębne elementy nie wykluczają się wzajemnie. Odzież nie jest jednorazowa ani dyktatorska, zamiast tego chcemy, aby stała się kluczowa dla poczucia własnego stylu i budowana każdego sezonu. To pomysł na bardziej osobisty luksus, jednoczesną formalność i nieformalność, konstrukcję i wygodę; to luksus ludzi noszących ubrania, a nieubranych ludzi". - Matthew M. Williams, dyrektor kreatywny, Givenchy.


W palecie ubraniowej znajdziemy między innymi pocięte bolerko, klasyczne oraz biznesowe marynarki, dzienną sukienkę z długimi rękawami wykonanom z luksusowej dzaniny w kolorze stosowanej czerwieni, jedwabne legginsy, garnitury dla niej i dla niego, kurtki puchówki oraz płaszcze.


„To, co uważam za ekscytujące, to często rzeczy, które sam bym nosił. Jako ktoś, kto robi zakupy, jeśli kupuję garnitur i chcę nosić t-shirt do garnituru zamiast zapinanego na guziki, chcę, aby ta marka miała dla mnie fajną koszulkę do noszenia”. powiedział Williams.


Ciekawostką jest to, że Matthew M. Williams wykorzystał ponownie logo marki z czterema literami „G”, które zostało połączone z koronkową sukienką oraz pojawiło się na torebach również na nowym „Emblem”. 

© GIVENCHY, Fotografia: Heji Shin

 

Brak komentarzy: