12/29/2020

OSCAR DE LA RENTA


Jasne nadruki oraz owocowe nadruki tak właśnie wyglądać będzie najnowsza kolekcja Pre-Fall 2021 idealna na lato, stworzonej dla domu mody Oscar De La Renta której autorami są Laura Kim i Fernando Garcia uważają oni bowiem, że 2021 rok należeć będzie do wyeksponowanej sylwetki.

Tematami przewodnimi są jaśniejsze kolory, owocowe nadruki oraz swoboda.

„Zadzwoniliśmy do ludzi, o których myśleliśmy, że ucieleśniają poczucie swobody i pewności siebie, które chcieliśmy, aby ta kolekcja była nośnikiem” - mówi Garcia (PAPER)
dodając przy tym, że
dla Laury i dla niego ważne było, aby mieć ludzi, którzy reprezentują to, o czym myśleliśmy podczas projektowania, tak aby uzupełniało ich obraz”
W palecie ubraniowej znajdziemy między innymi szeroką gamę szortów, dzianinowe sukienki dla łyżwiarzy, pufy koktajlowe bez ramiączek, kombinezon w paski, szydełkowe topy, kolorowe kaftany oraz plażowe czapki od Gigi Burris.

Zauważalny jest również motyw "ananasa", który jest typowym ukłonem w stronę kolekcji z 1992 roku, którą prezentowała Linda Evangelista, a podczas pokazu zaprezentowała się w białej marynarce z dwoma nadrukowanymi haftowanymi ananasami po obu stronach z dopasowanymi kolczykami, spódnicą i turbanem.

„Zastanawialiśmy się, kiedy Oscar pokazał nam tę kolekcję i jak wtedy naśmiewał się z siebie” - mówi Garcia. „Okazało się, że byli dość kapryśni i odważni, gdy umieścił dwa szalenie haftowane ananasy na dole kurtki”.

Inne odniesieniami archiwalne  nadruki dzikich kwiatów, pokryte malowanymi pasami i kropkami w jedwabnych sukienkach, spodniach i trenczach.

„Wzięliśmy stare odbitki archiwalne, których nie wolno przedrukowywać.
Każda inna marka może ci powiedzieć, że ten proces jest bardzo drobiazgowy, gdy ma coś, co jest nadrukiem archiwalnym, nawet jeśli jest to Twoja własna marka, potrzebuje, abyś opracował coś na wierzchu, aby to odróżnić ze względów prawnych”.

Ciekawostką może być również to, że projektanci opracowali specjalny haft imitujący tęczowe kolory w kropki.„Wszystko, co robimy dla marki i wszystko, do czego Oscar zawsze przyciągał, było bardzo odważne, graficzne i żywe” - mówi. „Jak widać, jesteśmy bardzo optymistyczni na przyszłe lato!”
© OSCAR DE LA RENTA, Fotografia: Cass Bird

Brak komentarzy: