1/07/2021

VOGUE ITALIA JANUARY COVERS

Oto 7 styczniowych okładek od włoskiego vogue'a , które zatytułowano „The Animal Issue” w ten sposób magazyn oddaje hołd zwierzętom.

Emanuele Farneti w swoim artykule wstępnym napisał , że „zwierzęta nie istnieją w naszej funkcji, ani tak, jak byśmy chcieli”.


„Tym razem chcieliśmy, aby zwierzęta zapożyczyły naszą fizyczną i cyfrową przestrzeń - abyśmy po miesiącach spędzonych w domu zmusiły nas do zwrócenia uwagi na wymiar naturalny, na stan zagrożenia środowiska, którego nie ominęła tragedia pandemii"

Pierwsza okładka, której autorem jest Johnny Dufort na, której  widzimy  modelkę Sophie Hansson ubraną w body i stanik ubrania wykonano  z materiałów pochodzących z recyklingu KEZAKO.Autorką drugiej okładki jest Heji Shin

Urodzona w Seulu w Korei Południowej w 1976 roku, ale wychowana w Hamburgu, Heji Shin jest niemiecką fotografką wymienioną przez New York Times jako jedna z „przełomowych gwiazd” roku 2019. 

Znana z celowo prowokujących prac artystycznych i modowych oraz czasami o wyraźnie seksualnym charakterze, którego tematami są ludzie i zwierzęta, często przedstawiani jako alegorie, Shin oświadczyła, że 

„robienie czegoś tylko z pragnienia bycia transgresyjnym i łamania pewnych tabu jest bardzo głupie”. 

Jak sama przyznała „Nie podziwiam dobrych manier ani„ właściwych ”poglądów politycznych w sztuce” - wyjaśnia. „Podziwiam odwagę”.Trzecia propozycja to kot wyposażony w swoje atrybuty takie jak poznokcie i zęby, które pozwalają mu być groźnym, ale jednocześnie jest spokojny i elegancki.

Jest symbolem pierwotnej i hieratycznej siły zwierzęcej, przywołanej przez amerykańskiego artystę Tschabalala Self .

W jego sztuce, a dokładniej w kolażach znajdziemy eksplorującą przecinalność rasy, seksualności i płci i rutynowo koncentrują się na czarnym kobiecym ciele, a także na mniej lub bardziej akceptowanych fantazjach go otaczających.

„Czarne pantery to symboliczne zwierzęta” - mówi - „znane z siły, tajemniczości i piękna"

Na koniec dodam, że sylwetka owej pantery zapożyczona jest z symbolu organizacji Partii Czarnych Panter, zaprojektowana została w 1966 roku przez Ruth Howard i Dorothy Zellner.Czwarta propozycja to martwe zwierzęta, sakralne tematy i mięsko.
Andres Serrano swoimi pracami porusza tematy społeczne i religijne. 

Jednak jego fotografia ula, którą uważa za coś radosnego.

„Lubię pszczoły. Mają silną etykę pracy i są bardzo wykwalifikowanymi odkrywcami".Również okładka numer pięć, której autorem jest Johnny Dufort jednak na zdjęciu widzimy surrealistyczną wizją zdjęcia owczarka belgijskiego.Numer sześć to zdjęcie strusia, którego Alessandra Sanguinetti spotkała niedaleko Buenos Aires
podczas wizyty u swojej przyjaciółki Marii: „Był sam na środku pola, co jest bardzo rzadkie, ponieważ zawsze są dobrze strzeżone przez samce. To oni wysiadują i opiekują się jajami przez 40 dni, prawie nie wychodząc z gniazda nawet po to, by się pożywić. Zaopiekowała się nim Maria i jej dzieci, a teraz wyrósł i mieszka w ich ogrodzie".Ostatnia okładka należy do modelki
Ifrah Qasim, która pozuje z barankiem, a jej autorem jest Heji Shin.Źródło zdjęć: 
instagram/ @vogueitalia
 

Brak komentarzy: