2/25/2021

BURBERRY MEN'S | FALL-WINTER 2021

Swoją pierwszą męską kolekcję podczas London Fashion Week zaprezentował Riccardo Tisci, który jest dyrektorem kreatywnym marki Burberry.
Pokaz odbył się w zamkniętym sklepie Burberry, który znajduje się na Regent Street to właśnie tam został wyłożony wielowarstwowy drewniany pas startowy po, którym przemieszczali się modele i modelki.

"W swojej pierwszej kolekcji skupiającej się na odzieży męskiej Burberry chciałem uczcić wolność słowa. Zamknięty w pomieszczeniu marzyłem o świeżym powietrzu i jego pięknie, napędzanym myślą o kreatywności, która pojawia się, gdy jesteśmy razem." - Riccardo Tisci

W oparciu o etos eksploracji i przygody Thomasa Burberry'ego, jego kolekcja, nazwana „ Escapes ”, była odą do pionierów początku XX wieku,odkrywców wsi i marzycieli marzących o nowej rzeczywistości.
 „” Ja nie tylko uwagę na kunszt ich rzemiosła, kolorach i kształtach, ale także do ich silnego poczucia koleżeństwa i przyjaźni „”, powiedział Tisci z jego inspiracji.


W palecie ubraniowej użyto stosowanych kolorów w odcieniach woodsy Burberry pojawia się również beż, brąz, kora oxblood i bordo.Odzież wierzchnia została zaprojektowana tak, aby odzwierciedlała ruch oraz aktywność z zakładkami, panelami i wojskowymi frędzlami, które poruszały się na wietrze.


Oddano również hołd rzemieślniczemu krawiectwu, które przypominało pokręcony klasycyzm
podczas gdy kwintesencja domowych kodów Burberry - trencz i beż Burberry - ewoluowała.
Źródło zdjęć © Burberry
 

Brak komentarzy: