3/21/2021

A.P.C X SACAI INTERACTION #9

A.P.C zaprezentowało swoją najnowszą mini kolekcję stworzoną we współpracy japońską marką Sacai, która powstała w 1999 roku, a założyła ją Chitose Abe, słynąca z innowacyjnej i eksperymentalnej odzieży hybrydowej. W tej zasadniczo unisexowej kolekcji, dostępnej od XXS do XL, APC marki dobrze się bawiły, łącząc swoje logo, w wyniku czego powstało: SA.PCAI.

Od wiosny 2019 roku APC regularnie zaprasza przyjaciół marki do współpracy przy małych kolekcjach.

W palecie ubraniowej skupiono się również na połączeniu ze sobą kultowych materiałów z, których słyną obie marki wśród nich znajdziemy dżins oraz nylon po to, aby wprowadzić zupełnie nowe podejście do odzieży, dlatego pojawiają się tutaj dżinsy, dżinsową kurtką, dżinsowa sukienka, a nawet dżinsowa torba jeżeli chodzi o koszulki Sacai  to one również zapoczątkowały małą rewolucję, dodając złożoność klasycznym koszulkom i bluzom APC z efektami zamka błyskawicznego i połączeniem bardzo ciężkich materiałów, a głównym elementem dopełniającym sylwetki stały się  sandały i tenisówki z białymi frędzlami.


Jak wyjaśnił Jean Touitou: „Ta interakcja jest dokładną ilustracją tego, jak APC i Sacai połączyły się, przeplatając różne elementy języka, aby uzyskać rodzaj krzyżowania, który reprezentuje styl naszych dwóch marek. Te elementy są dla nas niezwykłe, ponieważ przesuwają granice tego, co możemy nazwać „noszeniem” tak daleko, jak to tylko możliwe. Są owocem długiego procesu twórczej dekonstrukcji i rekonstrukcji. Ogromną przyjemność sprawił nam widok tego ubrania, które zostało rozebrane i przeprojektowane.

 
Zdjęcia do tej kolekcji zostały wykonane przez Tima Elkaïma pod kierownictwem artystycznym Suzanne Koller.

 

Źródło zdjęć: hypebeat.com
 

Brak komentarzy: