3/22/2021

BALMAIN MEN'S | FALL/WINTER 2021

Męska kolekcja zaprezentowana na Paryskim Tygodniu Mody ma nas zabrać w prawdziwą podróż po owej palecie ubraniowej, którą zatytułowano
„Balmain Above and Beyond” pokaz odbył się na pokładzie Air France  ma być to hołd oddany Pierre'owi Balmainowi, który w 1945 roku założył markę Balmain później wraz ze swoją przyjaciółką Gertrude Stein z, którą  postanowił promować paryską modę między innymi w Stanach Zjednoczonych, Anglii oraz Australii.
„ Była wspaniałą pisarką i wielką feministką i zabrała go na odkrywanie Ameryki. Podoba mi się to, że chciał zobaczyć świat, a nie tylko tkwić w jednym miejscu ”, powiedział Rousteing.„ Teraz, po roku 2020, dużo łatwiej jest nam docenić, jak ekscytujące musiały być te wycieczki dla Pierre'a Balmaina ” - napisał również. „ Po niespokojnych latach wojny i okupacji nagle zaproponowano mu dawno odmawianą możliwość ucieczki do miejsc, o których marzył od lat - i musiało to być niesamowite ”.
Jesień-zima 2021 z propozycjami dla mężczyzn była okraszona bogatymi elementami, które z łatwością zmieściłyby się w garderobie światowego podróżnika, dlatego znajdziemy tutaj między innymi wielkie, dopasowane płaszcze z rzędami złotych guzików, mięsiste kamizelki z owczego futra, kurtki bomberki, uniwersalne parki, długie treny oraz wiele obszernych spodni w kolorze khaki .


Źródło zdjęć: © BALMAIN

 

Brak komentarzy: