3/10/2021

CHANEL | FALL & WINTER 2021-2022


„Uwielbiam kontrasty, więc dla obszerniejszych zimowych elementów potrzebowałem małej przestrzeni. Nie wiem, czy to z powodu czasów, w których żyjemy, ale chciałem czegoś ciepłego, żywego. Wyobraziłem sobie, jak modelki robią dla siebie przedstawienie, chodzą z pokoju do pokoju, krzyżują się na klatkach schodowych, układają płaszcze w szatni i wchodzą na kolejne piętro, żeby się przebrać. Pomyślałem o programach, o których Karl opowiadałby mi kiedyś, dawno temu, kiedy modelki ubierały się i malowały samodzielnie ”-  mówi Virginie Viard, opisując atmosferę jesienno-zimowych targów CHANEL 2021/22 Pokaz Ready-to-Wear.Zmysłowość, która porusza również teasery kolekcji i materiały prasowe, zainscenizowane przez duet Inez & Vinoodh, który nakręcił ten program, grając z kontrastami tak ukochanymi przez Virginie Viard.

Kontrasty między tomami, materiałami i duchem. Długi tweedowy płaszcz z motywem jodełki odsłania gołe nogi w obszernych butach z czarnego, kręconego sztucznego futra; garnitur do spodni z czarnego tweedu w drobną kratkę z niebieskiego lureksu ozdobiony cienkimi szelkami z pereł i warstwami naszyjników. 

Biały płaszcz z lakierowanej owczej skóry i podszyty sztucznym futrem jest połączony z dwukolorowymi butami w stylu „puchowej kurtki”, z rozpinanymi nogawkami ustępującymi parom srebrnych botków na obcasie, w których można tańczyć. 

Kombinezony narciarskie z białym pikowaniem haftowane czerwonymi i niebieskimi motywami lub tweedem w kolorze fuksji.„Ta kolekcja to mieszanka dwóch wpływów: atmosfery wakacji na nartach, które uwielbiam, oraz pewnej idei chłodnego paryskiego szyku od lat 70. XX wieku do teraz”.

Źródło zdjęć: vogue.com

 

Brak komentarzy: