3/12/2021

CHLOÈ | FALL-WINTER 2021

Gabriela Hearst podczas Paryskiego Tygodnia Mody zadebiutowała swoją kolekcją na jesień-zima 2021 dla francuskiego domu mody Chloè jest swoistym uhonorowaniem spuścizny owego domu mody w postaci przewiewnej, ale naturalnej kobiecości z ambicją marki, która chcę być jak najbardziej przyjaznym dla środowiska i społeczeństwa.

Paleta ubraniowa jest swoistym ukłonem i hołdem dla DNA marki
Chloè, tym razem pokaz został nakręcony bez publiczności w części Paryża, gdzie założycielka Gaby Aghion zadebiutowała kiedyś swoim pierwszym pokazem, a jeżeli chodzi o Aghion to była na swoistą pionierką, jeżeli chodzi o wystawianie gotowych pokazów mody w Left Bank, a lokale takie jak Café de Flore i Brasserie Lipp - były też mnóstwem podpisów Hearst, od poncha po dobrze przemyślane skórzane torby.

Kolekcja Hearst na jesień / zimę 2021 dla Chloé to nowy ukierunkowany cel, który obrała marka, dlatego z kolekcji wyeliminowano użycie poliestru /wiskozy, o ponad 50% użytego tutaj 
jedwabiu pochodzi z rolnictwa ekologicznego, a ponad 80% kaszmiru jest poddawane recyklingowi

Czas przyjrzeć się płaszczą à la, „pufki” które zostały wykończone puchowym kołnierzem, patchworkowe kurtki puchowe sięgające do ziemi, są wykonane ze zmienionych materiałów, buty powstały przetworzonej dzianiny, a kultowe już torby Edith zostały nie tylko ponownie wyprodukowane, lecz także do ich produkcji użyto przetworzonego kaszmiru i żakardu ponownie wykorzystane zostały również pozostałe materiały, takie jak kawałki skóry, kaszmir z recyklingu i ścinki, a wiele z nich powstało we współpracy z pozarządową organizacją Sheltersuit, która zajmuję się produkcją ubrania dla ludzi bezdomnych.Wzory, to swoiste dopełnienie, które obok dodatków i akcesoriów również zasługują na uwagę w tej kolekcji na swetrach oraz szalikach pojawiła się tak zwana „intarsja motyla”, czyli rodzaj trudnej dekoracji dzięki, której możemy tworzyć ciekawe prace co sprawiło, że Hearst skupił się na ochronie środowiska.„Bardzo ważne jest, aby naświetlić temat owadów, ponieważ nikt nie myśli o owadach ” - powiedziała.

„Są zapylaczami i ratują naszą planetę. I nie zdajemy sobie sprawy, ile robią dla nas i dla środowiska… Powodem, dla którego wybierasz materiał organiczny i płacisz wyższą cenę, jest to, że nie używają herbicydów ani pestycydów. Ma to mniejszy wpływ na nasz świat owadów, który cierpi z powodu tego samego masowego wymierania, co w innych królestwach. Jeśli owady znikną, oznacza to załamanie się środowiska i brak powrotu do zdrowia ”.Podsumowując paleta ubraniowa od domu mody Chloè to garderoba przeznaczona dla kobiet stworzona przez kobietę, dla marki, którą ukształtowały kobiety.
Gabriela Hearst przejmuje dziedzictwo kobiet w czasach, gdy projektanci płci męskiej nagle stają na czele marek tworzonych przez kobiety.


Źródło zdjęć: © Chloé


 

Brak komentarzy: