3/31/2021

EMILIO PUCCI | FALL 2021

Jesienna kolekcja podkreślająca nowoczesną swobodę i śmiałość ponadczasowego leksykonu Pucci.


Najnowsza kolekcja EMILIO PUCCI Ready To Wear jesień 2021 została stworzona przez odświeżony zespół, który od dawna odpowiada za sukcesy poszczególnych kolekcji tym razem świętuje słoneczną zimę Pucci z kurortami od Saint Tropez po St. Moritz. 

Ton owej palety ubraniowej jest odważny, wyrafinowany i radosny; sylwetka jest atletyczna, swobodna z nadrukami na całym ciele, a szorty i spodnie w rzeczywistości, odsłaniają udekorowane nogi, które nigdy nie pozostają nagie.


„Nowoczesność nasyca ideę modułowej garderoby”.


Jesień według Pucci to opływowe elementy, które w dowolny sposób można ze sobą łączyć zgodnie z własną wolą w propozycjach znajdziemy między innymi: pikowane kurtki bomber, bluzki, krótkie spodenki, dzianinowe moherowe żakardowe koszulki polo, body, dwustronne tuniki, płaszcze, kombinezony, przewiewne plisowane sukienki i niewyczuwalne szyfonowe sukienki z przesunięciem ozdobione kryształami i piórami to właśnie są owe moduły kwintesencji dyskursu Pucciego w tonach kości słoniowej oraz w kolorach żółtym, różowym, pomarańczowym, nude i petrolio. Te same odcienie charakteryzują nadruki Cervinia, Cortina d'Ampezzo, Specchi, Clessidra, Nuages i Nappine: archiwalne, a zarazem kultowe motywy Pucci, które zostały odświeżone i pozbawione nasycenia.
Ciekawostka: 

Bomberka i szorty zostały wykonane z jedwabiu lub z aksamitu, z trwałymi wyściółkami wykonanymi z naturalnych włókien jedwabiu i z butelek R-PET, a miękka tkanina kombinezonów narciarskich została wykonana z nylonu pochodzącego z recyklingu, zgodnie z zobowiązaniem Pucci do poprawy zrównoważonego rozwoju.

Źródło zdjęć: © EMILIO PUCCI

 

Brak komentarzy: