3/31/2021

KENZO | FALL/WINTER 2021


„Nasza znajomość była krótka, niemniej jednak czułem się, jakbym stracił kogoś bliskiego. W następny poniedziałek wróciłem do pracy, wciąż odrętwiały po ostatnim szoku. Czas zacząć pracę nad kolejną kolekcją. Gdzie zacząć? ”.

Najnowsza propozycja na sezon jesień-zima 2021 oddaje hołd Kenzo Takadzie
(zmarł 4 października 2020 roku) i jego pracy oraz niesamowitej wizji.

Inspiracją do stworzenia owej palety ubraniowej stały się odrestaurowane filmy z pokazów Kenzo, które odbywały się w latach 70. i wczesnych 80..

Baptista zaprasza nas do świata w, którym numerem jeden jest wizja Takady, ale postanowił łączyć to ze współczesnym podejściem i z jego niektórymi własnymi współczesnymi pomysłami.

„Kolażuj, wycinaj, wklejaj, usuwaj, rysuj, odwróć je na lewą stronę, a następnie do góry nogami, podziel je, rozłącz i ponownie złóż. Szkicowniki były pełne kolaży, rysunków i zdjęć przedstawiających możliwości. Możliwości nowej narracji, nowa kolekcja, nowa sylwetka, nowe ubrania, nowe funkcjonalności, nowe zmysłowości. Możliwości nowego świata. Świat bez granic, uprzedzeń i stereotypów. Kenzo był synonimem wolności, radości, różnorodności, miłości do natury i tworzenia harmonii z kontrastów. Chciałem, aby kolor i nadruk odzwierciedlały to wszystko. Krajobrazy, hortensje, ptaki, łańcuchy, róże, paski, bratki, tulipany i kieliszki koktajlowe - wszystko to zmieszane w wyimaginowanej, kolorowej uczcie. ” - Dyrektor artystyczny Kenzo, Felipe Oliveira Baptista

Jesień-zima według dyrektora artystycznego to mnóstwo kolorów oraz ruchu połączono to ze wszystkim tym, co kochał Takada - „Krajobrazy, hortensje, ptaki, łańcuchy, róże, paski, bratki, tulipany i kieliszki koktajlowe ”. Wszystkie jego innowacje mają bogate, płynne kształty i liczne parki, peleryny i trencze wykonane z technologicznych tkanin i wykończeń".Źródło zdjęć: © KENZO

 

Brak komentarzy: