3/17/2021

LOUIS VUITTON BY VIRGIL ABLOH | SUMMER 2021

Dom mody Louis Vuitton zaprezentował właśnie kapsułową kolekcję na lato 2021, której autorem jest dyrektor kreatywny marki Vuitton Virgil Abloh.
Od świtu do zmierzchu.!

Gdzieś w okolicach Venice Beach wschodzi słońce, którego to światło oświetla między innymi pastelowe garnitury, hawajskie szorty oraz koszule, a gdy jest już w zenicie to zauważyć możemy, że w palecie ubraniowej znajdziemy jeszcze japońskie dżinsy i bawełnę z monogramem w popowych akwarelowych odcieniach.

Natomiast o zmierzchu swoim światłem oświetlona nam krótkie garnitury i piżamę w kolorze indygo.
Ową paletą ubraniową Abloh chciał pokazać poczucie nieskończoności, a sama garderoba jest ucieleśniona oraz podkreślona przez swobodną, ale chłodną energię amerykańskiego rapera 21 Savage. Jednocześnie ma być swoistym hołdem dla skaterów i artystów z Zachodniego Wybrzeża, a ich symbolem stały się haftowane koszule, lekkie dżinsowe plastrony, lekkie skórzane bluzy, żakardowe blezery i wielokolorowe wiatrówki: wszystko to jest przekazem emocji połączonych z radosną nostalgią i z poczuciem nieskończonych możliwości.
Nie zabrakło również niektórych klasycznych elementów z, których słynie Louis Vuitton, w tym plecaki, takie jak Keepalls oraz torby na zakupy. Wszystkie torby posiadają ten sam akwarelowy wzór i monogram, który można również zobaczyć na pasujących bawełnianych i jedwabnych bandanach i maskach.
Przywrócone zostały także wielokolorowe bransoletki z ogniwami, emaliowane pierścionki i talizmany na szczęście, a wykończeniem wiosenno letnich sylwetek są szaliki z monogramem, skórzane trampki i buty żeglarskie.
Wszystkie elementy pojawiające się w owej palecie ubraniowej zostały zaprojektowane z myślą o środowisku, a marka Louis Vuitton zobowiązała się w 100% do strategii ekoprojektowania do 2025 roku, jeżeli chodzi o kolory, to zostały uzyskane bez użycia metali i chloru, a zastosowana bawełna została certyfikowana przez Better Cotton Initiative lub Global Organic Textile Standard. Inne tkaniny, w tym nylonowe wiatrówki, zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Źródło zdjęć: hypebeast.com

 

Brak komentarzy: