3/02/2021

SALVATORE FERRAGAMO | WINTER 2021

 


"Pozytywna przyszłość"

Oto kolekcja Ready-to-wear na sezon zimowy, którą stworzył dyrektor kreatywny Ferragamo Paul Andrew.Tym razem krawiectwo inspirowane jest militariami, lekkoatletyką i nurkowaniem, dlatego w palecie ubraniowej znajdziemy między innymi peleryny, płaszcze, parki ze skóry i wełny. „W modzie przeszłość oddziałuje na grawitację - zawsze ją przyciąga". 

Połączono ze sobą swobodny krój z odzieżą użytkową widać w niej również inspirację science fiction i innowacjami technicznymi po to, aby spojrzeć w przyszłość.Jak powiedział Andrew:

"W tym sezonie chciałem odwrócić tę fizykę. Celem było stworzenie kolekcji, która postrzega teraźniejszość przez pryzmat przyszłości - wyzwalając wiele nowych perspektyw. Klasyki science fiction sprzed tysiąclecia Gattaca , Until The End Of The World i The Matrix wszystkie wpływy kinowe - przeszłe wyobrażenia przyszłości, które ukształtowały się dzisiaj. W tej kolekcji „Future Positive” wyobrażałem sobie standardowe kontury dzisiejszych mundurów jako skamieniałe pozostałości dawno zapomnianej przeszłości, wolne od wszelkich skojarzeń klasowych, kolorystycznych czy wyznaniowych. Ta kolekcja proponuje nowe mundury na utopijną przyszłość, w której różnorodność i pozytywność łączą się, aby zmienić nasz świat na lepsze. Jak powiedział kiedyś Salvatore Ferragamo o swojej pracy, ta kolekcja jest dedykowana „wszystkim tym, którzy muszą chodzić” - w czasie, gdy musimy być zjednoczeni w naszej determinacji, by na nowo wyobrazić sobie, odbudować, rozwijać się ”.
Źródło zdjęć: vogue.com

Brak komentarzy: