3/26/2021

UNDERCOVER | FALL/WINTER 2021

„Creep Very ”

Czas na przegląd kolekcji prosto z Tokyo Fashion Week, gdzie swoją najnowszą propozycję na sezon jesień-zima 2021 zaprezentowała marka Undercover, której autorem jest Jun Takahashi.Ekspansywna paleta ubraniowa to kontynuacja wieloletniej historii, która jest swoistym odniesieniem do popkultury tej marki.Najpierw był „Throne of Blood” Akiry Kurosawy później`` A Clockwork Orange '' Stanleya Kubricka i Public Enemy, a teraz przyszła kolej na `` Evangelion'', czyli z popularną serią anime z, którą marka Undercover się utożsamia oferuję przy tym różnorodne ubrania tematyczne zawdzięczając to porywającej, psychologicznej serii mech.

„Creep Very ” taką właśnie nazwę nosi owa kolekcja jest to nawiązanie do piosenki zespołu Radiohead z 1993 roku „Creep ”.
„Temat dotyczy osoby, która jest krucha i słaba, ale ma naprawdę czyste serce ” - powiedział Takahashi dla Vogue. „Wyrażałem zmartwienia i obawy, które ludzie niosą na co dzień, oraz nadzieję na to, co nas czeka. Prawdopodobnie nie ma to bezpośredniego związku z projektowaniem odzieży, ale chciałem nadać skomplikowanemu stanowi emocjonalnemu społeczeństwa fizyczną formę. Właśnie to brałem pod uwagę podczas projektowania ''.

Wszyscy ci, którzy są wielkimi fanami anime oraz Evangelion z pewnością znajdą coś dla siebie począwszy od gigantycznych jednostek Evangelion, kombinezony Plugsuits były noszone przez pilotów, takich jak Shinji Ikari, Asuka Shikinami Langley i Rei Ayanami, kurtki puchowe bardzo ożywiły nieco bardziej robotyczne kreacje i płaszcze.


Źródło zdjęć: ©Undercover

 

Brak komentarzy: