4/06/2021

CONVERSE X KIM JONES | CHUCK 70

Dyrektor artystyczny marki Dior Men Kim Jones wraz z marką Converse połączyli siły i stworzyli pierwszą wspólną kolekcję przedstawiając luksusowe spojrzenie na Chuck 70 wraz z odzieżą unisex.
Najnowsza kolekcja butów i ubrań, której nadano wygląd inspirowany latami dziewięćdziesiątymi dostępne będą w dwóch klasycznych kolorach czerni oraz „Natural Ivory ”.
Przejdźmy do konkretów w wyniku wspólnej współpracy powstało obuwie, które na wyglądać na nowe, inne i nierozpoznawalne, a ich konstrukcja bazowa nadal w dużym stopniu wpisuje się w ową estetykę.
Kim Jones o „nowoczesnej” wersji inspirowanej klimatem „Take Ivy” powiedział tak: 

„Spojrzałem na japońskich projektantów, którzy przerabiali amerykańską odzież sportową - odtwarzając styl lat 50. i 60.. Oczywiście Converse był kluczowym butem w tym wszystkim. Teraz po prostu zestawiam to wszystko w inny sposób ”.

Chuck 70 to interpretacja Jones'a, która dba o to, aby zachować to, co działa jednak sylwetka wciąż pozostaje niezmieniona tym razem użyto wytrzymałej bawełnianej tkaniny w, której DNA Chucka Taylora wciąż pozostaje nienaruszone.
Chuck 70 został wzbogacony o przezroczystą klatkę z TPU i zmodyfikowaną podeszwę z diamentowym uchwytem.

 System sznurowania jest również zintegrowany z półprzezroczystym panelem z TPU, wszczepionym na wierzch buta i jest niczym ochronne etui . Ponadto nazwisko Jones jest wypisane na języku i wkładce buta.
Jeśli chodzi o odzież, Jones łączy w sobie dwa pojęcia klasycznej americany, streetwear i odzieży sportowej, a następnie łączy je ze sobą pod współczesnym obiektywem. 
Rezultatem są T-shirty, kurtki, podkoszulki i wyróżniająca się para bojówek z zatrzaskami.

Kolekcja Converse x Kim Jones zostanie udostępniona 8 kwietnia na stronie converse.com i u wybranych sprzedawców detalicznych.


Źródło zdjęć: Converse x Kim Jones

 

Brak komentarzy: