4/02/2021

MARINE SERRE | FALL 2021

Zrodzona z chwili refleksji oddająca istotę Marine Serre taka właśnie jest kolekcja Ready To Wear CORE jesień 2021, słowo CORE to list miłosny do wszystkich, którzy czują się zagubieni w świecie izolacji. W tym roku odnaleźliśmy siłę w naszych korzeniach i wyobraźni jako siłę transformacji.


„Ten ostatni rok był trudny dla wszystkich, ale nie ma już co do tego wątpliwości, trzeba zrobić inaczej. Chcemy wynieść ekofuturyzm na ulice ” - mówi Marine Serre.

W swojej najnowszej palecie ubraniowej Marine Serre przechwytuje moment systemowej rewelacji następujący w branży modowej, a mocny ruch został ożywiony przez trójcę kontrastowych mediów.


Do stworzenia swojej kolekcji, która składa się z nieco odświeżonych stylów, które w 50%  zostały wykonane z  włókien pochodzących z recyklingu, dlatego podejmowane są stosowane kroki w kierunku nowego sposobu konsumpcji mody: zregenerowana odzież i akcesoria z White Line będą dostępne po niższej cenie, dzięki czemu produkty ekofuturystyczne będą dostępne dla szerszej publiczności.


Marine Serre oraz jej pasja do materiałów i archeologii tekstyliów odgrywa bardzo ważną rolę co umożliwia ubraniom hybrydowym okrycie ciała, a dzięki umiejętnej odbudowie i technikom
patchworku tkaniny idealnie definiują oraz wpływają na sylwetkę.


W kolekcji znajdziemy między innymi skórzane płaszcze, spodnie w kolorze ciemnej czerni laserem został wykonany księżycowy nadruk UV, zestawiony z brązowymi kawałkami, które układają się we wzór wykonany niemal z chirurgiczną precyzją.

Falista tkanina (mora) w delikatnym liliowo-czarnym kolorze łączy sportowy charakter z praktycznymi sylwetkami. Mini spódniczki oraz jedwabiste puchowe kurtki połączono z zabawnymi dodatkami.

Nie mogło zabraknąć również znaku rozpoznawczego Marine Serre, a chodzi o Redefined Workwear kultową kurtkę z wieloma kieszeniami została ponownie dopasowana do kształtu z dodatkiem specjalnie zaprojektowanych już kieszeni do dezynfekcji rąk, a wszystko to z myślą o naszej nowej rzeczywistości.


Ostre krawiectwo, usiane subtelnym wzorem z żakardowego splotu niczym „księżycowy romb”, łączy zmienny kształt księżyca ze zdecydowaną wręcz perfekcją.

Źródło zdjęć: © Marine Serre

 

Brak komentarzy: