5/31/2021

LACOSTE FALL/WINTER 2021

Lacoste, czyli luksus, sportowy i francuski styl oraz athleisure z tego słynie właśnie marka, a jej druga kolekcja BLOKAD, którą stworzyła Louise Trotter zbadała dzisiejszy aktywny styl życia, ze świeżym i trafnym podejściem cierpiącym z archiwów .


„ Uchwyć aktywny styl życia, którym dzielimy się dzisiaj i który rozmywa się między życiem domowym, pracą i zabawą ” - powiedziała. Przed dodaniem: „ Bawię się historią i dziedzictwem marki i przenoszę je do dzisiejszego wyrazu. Punktem wyjścia był sposób, w jaki dzisiaj nosimy ubrania. Wszyscy prowadzimy bardzo aktywny tryb życia i istnieje rozmycie między domem, pracą i zabawą. Chcieliśmy spróbować to odzwierciedlić w kolekcji, oferując dużo luzu i elegancji, ale też radości ”.
Głównym elementem palety odzieżowej Lacoste na sezon jesień-zima 2021 jest bawełna piqué, którą w tym sezonie użyto nie tylko jako materiału na koszulki polo, ale również przy tworzeniu trenczy, dresów, rozpinanych swetrów i koszul niektóre z nich były zainspirowane pazurami krokodyli, kolorowymi wzorami, piłkami tenisowymi i dużym logiem uniwerek w kształcie litery L, które projektantka znalazła w archiwach i ponownie je tutaj umieściła , a wszystkie elementy, które Louis Trotter zmieszała z innymi, wykonanymi ze starych i martwych tkanin Lacoste jest sposobem na wkroczenie w aktualny trend upcyklingowy.

Źródło zdjęć: © LACOSTE 

Brak komentarzy: