5/13/2021

VALENTINO | PRE-FALL 2021

Przed jesienią Pierpaolo Piccioli sam obejrzał lookbook z obsadą włoskich piękności, które mają coś do powiedzenia.


Kolekcja Pre-Fall 2021 od domu mody VALENTINO to idealnie przemyślana seria pojedynczych elementów, które podkreślają wyjątkową szlachetność każdej kobiety oraz jej niestereotypową reprezentację kobiecości.


„Sposób, w jaki podszedłem do sesji, był metaforą tego, co robię w Valentino” - wyjaśnia Piccioli. „Modelami dla mnie są jednostki, osoby. To jest moment, w którym ludzkość jest najważniejsza. Cały kulturowy dyskurs na temat inkluzywności, akceptowania i wzmacniania różnorodności oraz wolności wyrażania siebie - chodzi po prostu o umieszczenie ludzkości na pierwszym planie i w centrum jako niepodlegającej negocjowaniu wartości społecznej, politycznej i osobistej ”.

Sesja zdjęciowa została zrealizowana w pustym, ale dekadenckim rzymskim pałacu przy światłocieniowym świetle nadającym każdemu obrazowi malarską, metafizyczną aurę,która była wymownym hołdem dla kultury mody Valentino, nawet jeśli składała się głównie z odzieży dziennej, gdzie Dégradé haftuje makro cekinami, węzłami wełnianymi i koralikami pojawia się również ręcznie robiona intarsja z tafty i koronki, rozety Bouillonné i aplikacje wykonane nitkami; ozdoby zostały wykonane za pomocą skomplikowanych technik rzeźbienia - te i inne ozdoby couture zostały ozdobione prostymi płaszczami i pelerynami z podwójnego kaszmiru, codziennymi elementami luksusowej swobody.


Czerwone róże, czyli hołd dla słynnej flamingowej sukienki Valentino, zostały przyszyte do bluzy z cynobrowych cady, a prostą koszulę z jasnoniebieskiej popeliny inkrustowano indywidualnie krojonymi kwiatami wybranymi z różnych rodzajów prześwitującej koronki.


Źródło zdjęć: © VALENTINO
 

Brak komentarzy: