6/14/2021

BALENCIAGA SPRING/SUMMER 2022


 „ Balenciaga Clones ”


Kolekcja Wiosna/Lato 2022 autorstwa Demny Gvasalii dla Balenciagi jest prowokująca i dająca do myślenia GRA o tym, co jest prawdziwe, a co nie, i jak technologia całkowicie zmieniła nasze dotychczasowe życie.
„ To głęboka podróbka pokazu mody ”

Na wybiegu zaprezentowano 44 sylwetki dla kobiet i mężczyzn, które zaprezentowała modelka i artystka Eliza Douglas oraz jej hiperrealistyczne klony.
„ Nie rozszyfrujemy już między niezredagowanym a zmienionym, autentycznym a podrobionym, namacalnym a konceptualnym, faktem a fikcją”. Aby zilustrować ten pomysł, Eliza Douglas, artystka, która otwierała lub zamykała każdy pokaz i występowała w większości kampanii w ciągu ostatnich kilku lat, została obsadzona, by nosić każdy styl w kolekcji. Eliza pojawia się jako seria cyfrowych klonów, z których niektóre to deepfake, lub modele z cyfrowo wszczepioną twarzą Elizy uchwyconą fotogrametrią i zeskanowaną komputerowo ”” – wyjaśniła marka w notatkach z serialu.

Paleta ubraniowa prezentuje nowe kształty oraz produkty z „ The Hacker Project ” jest to konceptualna interpretacja sygnatur Gucci autorstwa Balenciagi

W grze jest futuryzm, ale kolekcja honoruje również przeszłośćniedawne kodeksy domu i nowe spojrzenie na kurtkę motocyklową i modę w dużych rozmiarach, oscylującą gdzieś pomiędzy szykownym glamourem a punkowym buntem.Źródło zdjęć: © BALENCIAGA


 

Brak komentarzy: