6/21/2021

ERDEM SPRING/SUMMER 2022

Podczas London Fashion Week 2021 Moda Męska swoją pierwszą oficjalną kolekcję zaprezentowała marka Erdem.


„ Zawsze czułem, że w stworzonym przeze mnie świecie kobiet jest miejsce dla [mężczyzn] ”, wyznał Erdem Moralioğlu, założyciel marki. Miesiące zamknięcia dały Moralioğlu wystarczająco dużo czasu na wymyślenie swojego mężczyzny, którego opisuje jako brata kobiety z Erdem. Brat, który kradnie jej swetry i inne części garderoby i adoptuje je dla siebie ” – powiedział. Zanim kontynuowałem: „ Zawsze czułem, że tak wiele świata, który tworzę dla kobiet, może mieć zastosowanie do mężczyzny. To była po prostu nieunikniona rzecz. I ta cisza pandemii pozwoliła na chwilę skupić się, naprawdę pomyśleć o tym, kim jest mój mężczyzna, o co chodzi, o jego związku z moją kobietą ”.


Wiosna-lato 2021 to klasyczne garnitury męskie przy ich tworzeniu Moralioğlu zainspirował się mundurem i strojem z filmów nieżyjącego już brytyjskiego filmowca i aktora Dereka Jarmana, a także pracami i szkicownikami brytyjskiego malarza Patricka Procktora.

Znajdziemy również wyjątkowo dużo bogatych kaszmirowych dzianin w kolorach klejnotów, moherowe swetry w grube paski, skrojone marynarki z guzikami, które pokryto tkaniną chinosów, krótkie szorty w kwiaty oraz spodnie wykonane ze sztruksu Źródło zdjęć: © Erdem

 

Brak komentarzy: