6/16/2021

QASIMI SPRING/SUMMER 2022„Nadzieja, optymizm, odnowa, odrodzenie, kunszt oraz tradycja”


Podczas pierwszego dnia London Fashion Week 2021 swoją kolekcję dla mężczyzn wiosna/lato 2022 zaprezentowała emiracka marka QASIMI, której siedziba znajduje się w Londynie.

Pokaz odbył się w St. Ann Court, wiejskiej posiadłości w Surrey County (South East England) dla ciekawostki dodam, że został on uznany za jeden z najlepszych i najbardziej znanych domów. Zostały zbudowane w Wielkiej Brytanii w pierwszej połowie 20. wieku, a zbudował go słynny architekt Sir Raymond McGrath.„Między popiołami i różami ”

Paleta ubraniowa nawiązywała
do XX-wiecznej pracy syryjskiego poety Adunisa dlatego kolekcja kipiała od kolorów, które nawiązują do kwitnących bugenwilli i magnolii rosnących na tle.


Dyrektor kreatywny Hoor Al-Qasimi oddaje hołd tradycyjnemu rzemiosłu takiemu  jak tkanie liści palmowych oraz poprzez współpracę z Radą Rzemiosła Współczesnego Irthi z siedzibą w Szardży jest to platforma która wzmacnia pozycję kobiet rzemieślników i chroni umiejętności oraz bogate dziedzictwo kulturowe ZEA.
Można znaleźć wiele nawiązań do kultury Emiratów Arabskich choćby
tarboush, czyli długie tkane frędzle, które są podstawowym elementem garderoby każdego Emiratczyka zawiesza się je na przednich kieszeniach, które są szyte na miarę znajdziemy także marynarki oraz dużo delikatnych odcieni nawiązujących do subkontynentu indyjskiego.

Zdjęcia: © QASIMI

Brak komentarzy: