6/09/2021

THOM BROWNE MEN'S RESORT 2022


„W ciągu ostatnich trzech lub czterech lat badałem pomysł umieszczania mężczyzn w stereotypowo kobiecych ciuchach. To stało się dla mnie normalne. Spódnic i sukienek w tej kolekcji jest prawie tyle samo, co spodni. To po prostu wydaje się naturalne, właściwe i autentyczne w kolekcji ”, powiedział Browne WWD.Thom Browne w swojej kolekcji Resort 2022 połączył klasyczną szytą na miarę odzieży z elementami damskiej garderoby, co sprawiło, że zatarły się granice między strojami męskimi i kobiecymi.

W palecie ubraniowej pojawiły się charakterystyczne dla marki elementy z żartobliwym i dziecinnym duchem. W ten sposób projektant opowiada o swoich czułych wspomnieniach z dzieciństwa, a zauważalne jest to zwłaszcza poprzez motywy latawców i śmigieł – zabawek, jak wyjaśnił, które podarowali mu rodzice i jego rodzeństwo, aby zachęcić ideę, że wszystko jest możliwe.


Zacierający płeć asortyment idealnie wpisał się w styl amerykańskich workowatych garniturów, które powstały z tradycyjnych tkanin, takich jak kratka w kratkę, madras plaid, jasnobrązowy, intarsje i mieszanki bawełny z lnem.

Dominują tutaj charakterystyczne dla marki odcienie szarości, bieli, czerni oraz granatu, a także akcenty czerwieni, która przyciąga wzrok znajdziemy tutaj także szeroką gamę czapek, cylindrów i butów hybrydowych wszystko to pokazuje niesamowitą kreatywność projektanta oraz nowe spojrzenie na modę męską, która łączy w sobie formalny i swobodny styl.
 
Źródło zdjęć: © Thom Browne

 

Brak komentarzy: