7/21/2021

RVDK | RONALD VAN DER KEMP FALL-WINTER 2021

„The Mind Vaccine ” taką właśnie nazwę nosi najnowsza kolekcja Haute Couture, której autorem jest holenderski projektant Ronald van der Kemp słynący z tego, że w swoich pracach korzysta z materiałów pochodzących z recyklingu, a jego trzecia paleta ubraniowa powstała tylko z tego, co znajdowało się w studiu.


Hedonistyczne sylwetki

Projekty Haute Couture na sezon jesień-zima 2021, które mają pokazywać świat po pandemii w, którym ludzie będą pamiętać, aby „robić rzeczy odpowiedzialnie i z większą uwagą”, gdy wracają do swojego życia, zakupów i konsumpcji.

Jego najnowsza kolekcja upcycle podąża za DNA marki ze stuprocentowymi materiałami upcyklingowymi. 
Rzeźbiarskie sylwetki inspirowane latami 80. – kilka stylizacji powstało we współpracy ze studentami z amsterdamskiej szkoły Jean – wiele z nich powstało z drobnych skrawków materiału, ryz frędzli, łańcuszków i biżuterii, która służy jako ozdoba. Wykonane ze skrawków plastiku oraz płatków złota.
Ronald van der Kemp po raz kolejny
nawiązał współpracę z i-did, holenderską firmą produkującą nowe materiały z filcowanych śmieci tekstylnych, i z dwoma pionierami zrównoważonego rozwoju w Amsterdamie, tworząc przy tym reprezentacyjny płaszcz i sukienkę z białym łańcuszkiem, z dopasowanymi torebkami i biżuterią z filcu z recyklingu.
Zdjęcia dzięki uprzejmości
© RVDK

 

Brak komentarzy: