7/13/2021

SCHIAPARELLI FALL/WINTER 2021

Przez ostatnie dwa lata Daniel Roseberry stał się swoistą gwiazdą paryskiej sceny Haute Couture zawdzięcza to swoim surrealistycznym kreacjom tworzonym dla Schiaparelli.


Kolekcja na sezon jesień-zima 2021 
Haute Couture jest mieszanką różnych odniesień zaczynając od 
Maneta, Lacroix poprzez lata osiemdziesiąte i niektóre style 1880, od hiszpańskich mundurów Matadora po blask, kryształy i metale.
Paletę ubraniową zatytułowano 
„ The Matador ” honoruje ona wizję Elsy [Schiaparelli], ale nie jest nią zniewolona. 

"Jeśli w poprzednim sezonie chodziło o dekonstrukcję, o przekraczanie granic tego, czym jest couture, o próbę obalenia wszystkich niewypowiedzianych zasad, o robienie rzeczy, których nie „powinniśmy” robić, to w tym sezonie czułem wolność, by zrobić coś zaciekle , niezaprzeczalnie, nieskazitelnie ładna – bo czasem trzeba się zbuntować przeciwko pięknu, żeby do niego wrócić ”.
Pokaz podzielono na trzy części, które nawiązywały do przeszłości domu mody.

Pierwsza część była hołdem dla kurtek wśród, których znajdziemy czarną kurtkę z różowymi jedwabnymi różami nawiązanie do współpracy między Schiapem i Jeanem Cocteau w 1937 roku, ubranie które zostało wykonane z klasycznych próbek Schiaparelli staranie połączono w kolaż.

Druga część to skupienie się na ciele oraz biżuterii, czyli na elementach wizualnego słownictwa marki natomiast część trzecia to ekstrawagancka celebracja koloru.
Zdjęcia dzięki uprzejmości
© Schiaparelli
 

Brak komentarzy: